Rady na závěr
Pro děti doporučujeme vybírat pružnější a kvalitnější materiál obruby. U nejmenších děti je vhodné mít obrubu, která splňuje normy EU týkající se bezpečnosti hraček: EN 71-3: 1994 / A1: 2000 / AC: 2000 / AC: 2002 a EN 71-9: 2005 + A1: 2007
To znamená, že rám je bezpečný i v případě, že dítě obrubu vkládá do úst. Kromě toho byla dermatologicky testována (nezpůsobuje podráždění kůže).
Tyto obruby neobsahuji žádné kovové součástky.
Dětské brýle by měli mít navíc gumičku za hlavu (pro lepší upevnění), nebo tzv. brzdičky, což jsou gumové koncovky, které drží obrubu za ušima.
Z bezpečnostního hlediska je lepší pořídit dítěti plastové dioptrické čočky místo skleněných. Plastová skla mohou být opatřeny úpravou proti poškrábání, jsou netříštivé a hlavně lehké.
Navíc je můžeme opatřit ještě antireflexní vrstvou, která navíc zabraňuje odleskům, poskytuje jasnější pohled a dítěti je vidět do očí. Pokud dojde k poškození brýlových čoček, dají se vyměnit bez nutnosti nákupu nové obruby.
Pokud uvažujete o nákupu brýlí pro dítě na internetu bez vyzkoušení, zapomeňte na něj. U brýlí je nejdůležitější jejich funkčnost, kterou docílíme pouze fyzickým zkoušením obruby a také přesným zábrusem brýlových čoček. Proto v našem eshopu objednávejte brýlové obruby pouze v případě, že máte obrubu vyzkoušenou a dobře sedí jak na nose tak za ušima a hlavně je vhodná pro umístění požadovaných čoček dle vady dítěte.
Pamatujte také na to, že brýle bude hlavně nosit Vaše dítě a ne Vy! Děti mají často o brýlích jinou představu než rodiče. Často je zaujme obruba v jejích oblíbené barvě, s motivem akčních hrdinů, nebo třeba stejná, jako má kamarád ve školce. Pokud si dítě zkouší i méně hezké brýle, je lepší se vyvarovat komentářům jako: „ hrozné, ošklivé“ atd., a především si také hlídat svůj výraz tváře, který dítě vnímá víc než slova. Věnujte výběru vždy dostatek času, tak aby mělo dítě prostor pro rozhodnutí. Brýle se mu musí líbit a musí mít také pocit, že si je vybralo samo.